مدرس: دکتر سید علیرضا جلالی (برای مشاهده سابقه مدرس کلیک کنید)

مدت زمان: 12 ساعت

اهداف: آشنایی با مبانی رفتاری دیوارهای نازک فولادی، آشنایی با روش طراحی سیستم دیوار برشی فولادی ویژه بر اساس AISC-341، مدلسازی پارامتریک سیستم در OpenSees، صحت سنجی مدل  بر مبنای نتایج آزمایشگاهی

سرفصلها:

 1. آشنایی با مکانیزم عملکرد و مرور روش طراحی آیین نامه ای سیستم دیوار برشی فولادی
 2. مروری بر روش های ماکرو مورد استفاده در مدلسازی سیستم دیوار برشی فولادی
 3. تهیه برنامه لازم جهت تعریف مدل نواری و مش بندی المانهای تیر-ستون
 4. تهیه برنامه TCL به منظور مدلسازی دیوار برشی فولادی بر اساس پارمترهای ورودی تعیین کننده ابعاد، مقاطع و مشخصات سازه مورد طراحی
 5. انجام تحلیل های استاتیکی غیرخطی و دینامیکی غیرخطی روی مدل توسعه یافته
 6. صحت سنجی مدل بر اساس نتایج آزمایشگاهی

*پیش نیاز ها:

 • آشنایی به مبانی تحلیل غیرخطی سازه (جهت تسلط کامل به ابعاد نظری آموزش)
 • آشنایی کامل با دستورات پیشرفته برنامه نویسی در TCL (جهت فهم کامل مدل برنامه نویسی شده)

(مشاهده ویدیوی «اصول مدلسازی و تحلیل غیرخطی سازه ها در OpenSees» تهیه شده توسط همین مدرس قبل از مشاهده این ویدیو جهت تسلط کامل به پیش نیازها توصیه می شود)

 

* ویژگی های بسته*

 1. فایل های تهیه شده در این مجموعه ضمن داشتن دقت و قابلیت بالا، امکان مدلسازی طیف وسیعی از سازه ها با هندسه و مشخصات مختلف را به راحتی برای شما فراهم می کند.
 2. در طول این دوره شما با زبانی ساده و گویا نحوه استفاده مناسب از برنامه نویسی جهت رسیدن به اهداف دوره را خواهید آموخت و به یک تجربه موفق در زمینه استفاده از برنامه نویسی پیشرفته دست خواهید یافت.
 3. با خرید این مجموعه شما به جمع خریداران این مجموعه و کاربران ویژه سایت افزوده می شوید و پاسخ گویی به سوالات شما در حیطه موضوعات این مجموعه بصورت رایگان و در اسرع وقت از طریق گروه تلگرامی، ایمیل و یا سایر روش های ممکن صورت خواهد گرفت.
 4. آموزش ها در ضمن پرداختن به ابعاد علمی موضوع، شما را به صورت کاربردی برای مدلسازی و تحلیل سازه های با مشخصات دلخواه آماده می کنند.
 5. مانند سایر محصولات ما، سطح هزینه این بسته نیز در پایین ترین سطح نسبت به دوره های با شباهت نسبی نگاه داشته شده است تا امکان استفاده از آن برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشورمان در هر سطح مالی فراهم شود.