مدرس: دکتر سید علیرضا جلالی (برای مشاهده سابقه مدرس کلیک کنید)

 

مدت زمان: 12 ساعت

اهداف: آشنایی با مکانیزم عملکرد و آموزش طراحی آیین نامه ای سیستم های مهاربندی با تاکید بر مهاربند ویسکوز؛ آموزش مدلسازی میراگر به همراه مهاربند چورون در نرم افزار OpenSees به شیوه برنامه نویسی شده و پارامتریک

سرفصلها:

 1. مروری بر انواع سیستم های میراگر و معرفی پارامترهای مؤثر بر عملکرد میراگرهای ویسکوز
 2. معرفی ضوابط طراحی سیستم های میراگر بر اساس فصل 18 آیین نامه ASCE 7-10
 3. تهیه فایل اکسل به منظور طراحی مشخصات سیستم میراگر به کمک نرم افزار ETABS
 4. تشریح ابزارهای عددی موجود در OpenSees جهت مدلسازی رفتار میراگر ویسکوز
 5. شروع از مدل قاب خمشی توسعه یافته در مجموعه «اصول مدلسازی و تحلیل غیرخطی سازه ها در OpenSee» و افزودن جزئیات لازم برای مدلسازی مهاربندها و میراگر.
 6. ارزیابی حساسیت مدل توسعه یافته به وجود یا نبود میراگر در تحلیل های استاتیکی و دینامیکی

*پیش نیاز ها:

 • آشنایی به مبانی تحلیل غیرخطی سازه (جهت تسلط کامل به ابعاد نظری آموزش)
 • آشنایی کامل با دستورات پیشرفته برنامه نویسی در TCL (جهت فهم کامل مدل برنامه نویسی شده)

(مشاهده ویدیوی «اصول مدلسازی و تحلیل غیرخطی سازه ها در OpenSees» تهیه شده توسط همین مدرس قبل از مشاهده این ویدیو جهت تسلط کامل به پیش نیازها توصیه می شود)

 

* ویژگی های بسته*

 1. فایل های تهیه شده در این مجموعه ضمن داشتن دقت و قابلیت بالا، امکان مدلسازی طیف وسیعی از سازه ها با هندسه و مشخصات مختلف را به راحتی برای شما فراهم می کند.
 2. در طول این دوره شما با زبانی ساده و گویا نحوه استفاده مناسب از برنامه نویسی جهت رسیدن به اهداف دوره را خواهید آموخت و به یک تجربه موفق در زمینه استفاده از برنامه نویسی پیشرفته دست خواهید یافت.
 3. با خرید این مجموعه شما به جمع خریداران این مجموعه و کاربران ویژه سایت افزوده می شوید و پاسخ گویی به سوالات شما در حیطه موضوعات این مجموعه بصورت رایگان و در اسرع وقت از طریق گروه تلگرامی، ایمیل و یا سایر روش های ممکن صورت خواهد گرفت.
 4. آموزش ها در ضمن پرداختن به ابعاد علمی موضوع، شما را به صورت کاربردی برای مدلسازی و تحلیل سازه های با مشخصات دلخواه آماده می کنند.
 5. مانند سایر محصولات ما، سطح هزینه این بسته نیز در پایین ترین سطح نسبت به دوره های با شباهت نسبی نگاه داشته شده است تا امکان استفاده از آن برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشورمان در هر سطح مالی فراهم شود.