مجموعه ویدیویی مدلسازی دیوارهای برشی بتنی در OpenSees

مدرس: دکتر سید علیرضا جلالی (برای مشاهده سابقه مدرس کلیک کنید)
مدت زمان: 19 ساعت
اهداف: آشنایی با عوامل موثر بر رفتار دیوارهای برشی بتن آرمه و نحوه مدلسازی آنها به روش ماکرو در نرم افزار OpenSees، ایجاد مدل غیرخطی پارامتریک از سیستم قاب خمشی به علاوه دیوار برشی بتنی و صحت سنجی آن بر مبنای نتایج آزمایشگاهی
سرفصلها:
1. ارائه مبانی نظری حاکم بر رفتار دیوارهای برشی بتن آرمه
2. معرفی روش های مختلف مورد استفاده جهت مدلسازی دیوار برشی بتن آرمه به روش ماکرو (شامل روش های ستون معادل فایبر، المان های عمودی متعدد MVLEM و المان های عمودی متعدد با اندرکنش نیروی برشی-لنگر خمشی SFI-MVLEM)
3. شروع از مدل قاب خمشی توسعه یافته در دوره «اصول مدلسازی و تحلیل غیرخطی سازه ها در OpenSees» با وارد کردن پارامترهای طراحی دیوار (مقطع و آرماتورگذاری المان مرزی و جان دیوار در طبقات مختلف) به عنوان ورودی و بسط مدل به منظور مدلسازی دیوارهای برشی بتن آرمه
4. در نظر گرفتن پارامتر ورودی برای تعیین روش مدلسازی دیوار و صحت سنجی روش های مختلف مدلسازی با استفاده از نتایج آزمایش بارگذاری چرخه ای یک نمونه آزمایشگاهی
5. بسط مدل برای حالتی که بتوان از هر دو روش پلاستیسیته گسترده و متمرکز در مدلسازی المانهای قاب بهره گرفت
6. بسط مدل برای حالتی که چندین دهانه از یک طبقه شامل دیوار باشند (مورد نیاز جهت مدلسازی سیستم دیوارباربر و نیز دیوار حایل)
7. بسط مدل برای در نظر گرفتن طول دهانه نامنظم و متغیر در دهانه های مختلف
8. بسط مدل برای دیدن وجود بازشو در بعضی دهانه ها
9. اعمال تحلیل های استاتیکی جانبی و تاریخچه زمانی بر روی مدل
*پیش نیاز ها:
• آشنایی به مبانی تحلیل غیرخطی سازه (جهت تسلط کامل به ابعاد نظری آموزش)
• آشنایی کامل با دستورات پیشرفته برنامه نویسی در TCL (جهت فهم کامل مدل برنامه نویسی شده)
(مشاهده ویدیوی «اصول مدلسازی و تحلیل غیرخطی سازه ها در OpenSees» تهیه شده توسط همین مدرس قبل از مشاهده این ویدیو جهت تسلط کامل به پیش نیازها توصیه می شود)

* ویژگی های بسته*
1. فایل های تهیه شده در این مجموعه ضمن داشتن دقت و قابلیت بالا، امکان مدلسازی طیف وسیعی از سازه ها با هندسه و مشخصات مختلف را به راحتی برای شما فراهم می کند.
2. در طول این دوره شما با زبانی ساده و گویا نحوه استفاده مناسب از برنامه نویسی جهت رسیدن به اهداف دوره را خواهید آموخت و به یک تجربه موفق در زمینه استفاده از برنامه نویسی پیشرفته دست خواهید یافت.
3. با خرید این مجموعه شما به جمع خریداران این مجموعه و کاربران ویژه سایت افزوده می شوید و پاسخ گویی به سوالات شما در حیطه موضوعات این مجموعه بصورت رایگان و در اسرع وقت از طریق گروه تلگرامی، ایمیل و یا سایر روش های ممکن صورت خواهد گرفت.
4. آموزش ها در ضمن پرداختن به ابعاد علمی موضوع، شما را به صورت کاربردی برای مدلسازی و تحلیل سازه های با مشخصات دلخواه آماده می کنند.
5. مانند سایر محصولات ما، سطح هزینه این بسته نیز در پایین ترین سطح نسبت به دوره های با شباهت نسبی نگاه داشته شده است تا امکان استفاده از آن برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشورمان در هر سطح مالی فراهم شود.