مدرس: دکتر سید علیرضا جلالی (برای مشاهده سابقه مدرس کلیک کنید)
مدت زمان: 14 ساعت
اهداف: آشنایی با مکانیزم رفتار غیرخطی مهاربندهای کمانش پذیر، شیوه عملی مدلسازی آنها به روش ماکرو در نرم افزار OpenSees، صحت سنجی مدلها بر مبنای نتایج آزمایشگاهی، مدلسازی پارامتریک قابهای مهاربندی با پیکربندی های کاملا متنوع مانند سیستم پشتیبان قوی
سرفصلها:
1. ارائه مبانی نظری مدلسازی رفتار کمانشی مهاربندها به روش ماکرو
2. معرفی جزئیات روش مدلسازی شامل آرایش گرهها و المانها و …
3. صحت سنجی روش مدلسازی با استفاده از نتایج آزمایش بارگذاری چرخه ای یک نمونه ۲ طبقه
4. تعمیم مدل به قاب چند طبقه پارامتریک با بکارگیری برنامه نویسی پیشرفته TCL (ویژگی های مختلفی از مدل شامل: تعداد و ابعاد طبقات و دهانه ها، بارگذاری، مقاطع اعضا و تیپ بندی آنها، آرایش سیستم باربر جانبی در پلان، آرایش مهاربندها و … به سادگی توسط متغیرهای ورودی قابل تعیین خواهند بود)
5. امکان درنظرگیری آرایش های مختلف مهاربندها شامل: شورون V و V معکوس، شورون متناوب در طبقات، ضربدری، واگرا و پشتیبان قوی
6. امکان مدلسازی سیستم دوگانه قاب خمشی+مهاربندی با استفاده از تنظیمات مدل
7. اعمال تحلیل های استاتیکی جانبی و تاریخچه زمانی بر روی مدل
*پیش نیاز ها:
• آشنایی به مبانی تحلیل غیرخطی سازه (جهت تسلط کامل به ابعاد نظری آموزش)
• آشنایی کامل با دستورات پیشرفته برنامه نویسی در TCL (جهت فهم کامل مدل برنامه نویسی شده)
(مشاهده ویدیوی «اصول مدلسازی و تحلیل غیرخطی سازه ها در OpenSees» تهیه شده توسط همین مدرس قبل از مشاهده این ویدیو جهت تسلط کامل به پیش نیازها توصیه می شود)

* ویژگی های بسته*
1. فایل های تهیه شده در این مجموعه ضمن داشتن دقت و قابلیت بالا، امکان مدلسازی طیف وسیعی از سازه ها با هندسه و مشخصات مختلف را به راحتی برای شما فراهم می کند.
2. در طول این دوره شما با زبانی ساده و گویا نحوه استفاده مناسب از برنامه نویسی جهت رسیدن به اهداف دوره را خواهید آموخت و به یک تجربه موفق در زمینه استفاده از برنامه نویسی پیشرفته دست خواهید یافت.
3. با خرید این مجموعه شما به جمع خریداران این مجموعه و کاربران ویژه سایت افزوده می شوید و پاسخ گویی به سوالات شما در حیطه موضوعات این مجموعه بصورت رایگان و در اسرع وقت از طریق گروه تلگرامی، ایمیل و یا سایر روش های ممکن صورت خواهد گرفت.
4. آموزش ها در ضمن پرداختن به ابعاد علمی موضوع، شما را به صورت کاربردی برای مدلسازی و تحلیل سازه های با مشخصات دلخواه آماده می کنند.
5. مانند سایر محصولات ما، سطح هزینه این بسته نیز در پایین ترین سطح نسبت به دوره های با شباهت نسبی نگاه داشته شده است تا امکان استفاده از آن برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشورمان در هر سطح مالی فراهم شود.