نمایش 4 پاسخ رشته ها
 • نویسنده
  نوشته‌ها
  • #300818
   Manager
   مدیر

   سلام شب بخير
   ببخشيد از حضور دوستان سوالي داشتم
   بنده دارم اثر اندركنش رو توي سازه با ميراگر ويسكوز ميبينم در ٣ ارتفاع ٥ و ١٠ و ١٥ طبقه
   با استفاده ار shallowfoudationGen مدل سازي انجام شده و اثر غيرخطي گهواره اي مدنظره
   به هنگام ران در اناليز IDA روي شتاب هاي پايين مثل ٠.١ شروع ميكنه به واگرا شدن در حالي كه تا قبلش مشكلي نبوده وقتي اندركنش نبوده و اين روي سازه ١٠ و ١٥ طبقه خيلي زيادتر از ٥ طبقست به طوري كه شايد از ٣٠ تا ركورد كلاً تو شتاب هاي خيلي پايين، ٣-٤ تا همگرا ميشن
   به نظر مشكل كجاست؟
   اگه امكانش هست يه كمك به بنده بفرمایید

  • #300819

   با عرض سلام و وقت بخیر،
   دستور ShallowFoundationGen حاوی اشکالاتی به شرح زیر است:
   1- تنها قادر به مدلسازی پی منفرد است. به عبارتی، در صورتی که شما یک پی گسترده در زیر چند ستون مدل کنید، چنانکه انتظار دارید، این پی به یک یک ستونها متصل نمی شود بلکه تنها به ستون مرکزی متصل شده و از زیر سایر ستونها تنها عبور می کند و به آنها متصل نمی شود. این اشکال سبب اختلال در یکپارچگی پی شده چرا که اتصال سازه به پی تنها در یک نقطه و از زیر یک ستون برقرار می شود و سایر ستونها آزاد می مانند.
   2- حتی در حالتی که برای مدلسازی پی منفرد از آن استفاده شود، مکانیز به کار رفته توسط آن برای برقراری اتصال بین گره های فوقانی فنرهای وینکلر با یکدیگر و با گره تحت ستون یک مکانیزم ناقص و نادرست است که منجر به وقوع واگرایی در مدل سازه ای می شود.

   در بین دو اشکال گفته شده، اشکال 2 توسط مجموعه خانه OpenSees رفع شده است و چنانچه از OpenSees سفارشی این مجموعه استفاده بفرمایید این مشکل برطرف خواهد شد.
   اما اشکال دوم مستلزم گسترش قابلیتهای این دستور به حالت پی گسترده است که خانه OpenSees امیدوار است در آینده نزدیک مبادرت به این کار بنماید.

   با احترام
   سید علیرضا جلالی
   مدیر خانه OpenSees

  • #300837

   فایل OpenSees سفارشی خانه OpenSees را می توانید از مسیر زیر دانلود بفرمایید:

  • #300846
   Manager
   مدیر

   اگه با نسخه سفارشي هم كه الان ران گرفتم و كانورج نشده بازم واگرا شد چه كار بايد كرد؟

  • #300847

   اگه با نسخه سفارشي هم كه الان ران گرفتم و كانورج نشده بازم واگرا شد چه كار بايد كرد؟

   واگرایی احتمالا از مشکل اول مورد اشاره در پست های قبلی باشد. باید دقت داشته باشید که پی شما می تواند تنها از زیر یک ستون عبور کند و آن را به زمین متصل کند و نمی بایست آن را برای چند ستون استفاده کنید. در صورتی که میخواهید چند ستون را به زمین متصل کنید، باید برای هر کدام از آنها جداگانه دستور ShallowFoundationGen را فراخوانی کنید. این کار زیر هر ستون یک پی منفرد ایجاد میکند. اتصال پیهای منفرد به یکدیگر و ایجاد پی گسترده، در حال حاضر مستلزم ویرایش دستی کدهای تولید شده توسط دستور است.

نمایش 4 پاسخ رشته ها
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.