آموزش OpenSees

آموزش OpenSees

آموزش OpenSees علاقه، دغدغه و البته محل درآمد گردانندگان خانه OpenSees را تشکیل می دهد. برای رسیدن به این هدف، ما تولیدات خود را به دو دسته رایگان و پولی تقسیم کرده ایم. آموزش های رایگان موضوع بخش حاضر هستند و آموزش های پولی OpenSees در دو بخش دوره آموزش OpenSees و بسته آموزش OpenSees (به زودی) ارائه شده اند. هر دو دسته آموزش پولی و رایگان نگاهی فراگیر به موضوعات آموزش OpenSees دارند.

آموزش رایگان OpenSees

اگر آشنایی قبلی با ما داشته باشید احتمالا می دانید که خانه OpenSees علاقه ویژه ای به تولید آموزش رایگان OpenSees دارد. دلیل این علاقه، لذتی است که از سهیم کردن دیگران در دانش خود می بریم. همین لذت در ما انرژی ایجاد می کند و سبب می شود آموزشهای با کیفیت و غنی را با عشق و علاقه در اختیار شما بگذاریم. بنابراین، محتوای ارائه شده در این بخش شامل مطالب نوشتاری و ویدیوی رایگان OpenSees در نوع خود کم نظیر هستند. این محتوا می تواند شما را از جنبه های مهمی با مسائل مختلف تحلیل غیرخطی با OpenSees و نحوه مواجهه با آن ها آشنا کند.

تلاش ما این است که دامنه مطالب بخش آموزش OpenSees را به تمامی موضوعات مورد نیاز مخاطبان گسترش دهیم. این راهکار ما برای ارائه یک خدمت عمومی و جلب رضایت مخاطبان با ارزش مان است. ما تمام سعیمان را در این زمینه خواهیم کرد.

آموزش پولی OpenSees

با وجود غنای محتوای بخش آموزش رایگان OpenSees، حمایت مالی شما به ما کمک زیادی در تولید محتوای بهتر می کند. به تناسب صرف انرژی و توان بیشتر، محتوای این بخش ما عمیق تر و حاوی نکات کاربردی بیشتر است. به بیان دقیق، محتوای دو بخش دوره آموزش OpenSees و بسته آموزش OpenSees ما قبلا به دفعات آزموده و بروزرسانی شده است. بنابراین این آموزش ها دقیقا همان چیزی است که شما برای تولید یک مقاله Q1 به آن نیاز دارید.

ممکن است زمان برای شما مهم باشد و آشنایی و اعتماد کافی برای ورود به دوره های پولی نیز در شما ایجاد شده باشد. در این صورت، پیشنهاد می کنیم مستقیما به بخش دوره آموزش OpenSees بروید و مسیر خود به سمت انتشار مقاله با OpenSees را از همین الان شروع کنید. از سوی دیگر ممکن است هنوز در مرحله شناسایی OpenSees و روش یادگیری آن و برنامه ریزی برای مسیر خود باشید. در این حالت، موقعیت فعلی جای درستی است و ما اطلاعات دقیقی در این خصوص در اختیارتان خواهیم گذاشت.

از کجا شروع کنم؟

برای استفاده کامل از محتوای رایگان این بخش، برای شما چندین گام در نظر گرفته ایم و دعوت می کنیم این گام ها را در کنار ما بردارید. هر جای مسیر که نیاز به راهنمایی از طرف ما داشتید، ما آماده پاسخگویی در کوتاهترین زمان ممکن هستیم. درنگ نکنید و از طریق بخش تماس با خانه OpenSees هر چه سریعتر سؤالتان را بپرسید.

قدم 1: روش یادگیری OpenSees

این بخش به عنوان نقشه راه یادگیری OpenSees عمل میکند. پس از دیدن آن و با در نظر گرفتن هدف خود، می توانید یک برنامه ریزی درست برای بهره گیری از آموزش های رایگان و پولی خانه OpenSees داشته باشید. آموزش های هر بخش جایگاه مشخصی در رساندن شما به هدف نهایی تان دارند که با ملاحظه نقشه کلی مسیر می توانید این نقش را به خوبی درک کنید.

why-opensees

قدم 2: چرا OpenSees؟

بدون شک درک «چرایی» یک موضوع است که می تواند دانشی ریشه ای و ماندگار برای ما فراهم کند. رمز هر موفقیتی به خرج دادن حوصله، پختگی و متانت و پرهیز از هیجان زدگی است. در این گام از مسیر یادگیری OpenSees شالوده بنای دانش شما با کسب اطلاع دقیق از اینکه چرا به سراغ OpenSees آمده اید محکم تر از قبل خواهد شد.

opensees-basics-course

قدم 3: آموزش مقدماتی  OpenSees

در اینجا مزد صبرتان را به شما هدیه می کنیم. اولین آموزش رایگان را به زبانی ساده و از مرحله صفر و با تکیه بر مثال های کاربردی تقدیم شما می کنیم.

opensees-advanced-learning

قدم 4: آموزش پیشرفته OpenSees

پس از کمی رفع عطش، نوبت غنا بخشیدن و شاخ و برگ دادن به ساقه نحیف درختمان است. آموزش های این بخش با شروع از سیستم سازه ای مادر و بسیار مهم یعنی «قاب خمشی» شروع می شوند. شما تدریجا با سایر سیستم ها نیز آشنا خواهید شد. فهم چگونگی مدلسازی قاب های خمشی کار شما را در مدلسازی سازه های مختلف دیگر آسان خواهد کرد.

قدم 5: آموزش ارزیابی عملکردی سازه ها به کمک OpenSees

پس از یادگیری روش مدلسازی سازه مورد نظرتان، مسیر یادگیری OpenSees اکنون به مرحله جدیدی می رسد. این مرحله به آموزش چند روش دقیق برای تحلیل و ارزیابی عملکرد و رفتار سازه ها می پردازد.

opensees-performance-assessment
design-optimization-opensees

قدم 6: آموزش طراحی بهینه سازه ها به کمک OpenSees

به دلیل تفاوت نگرشی که در موضوعات بهینه یابی نسبت به سایر موضوعات ارزیابی عملکرد سازه وجود دارد، این آموزش ها را در یک بخش مجزا برای شما گرد آورده ایم. سطح پایه روش های بهینه یابی مدل OpenSees شما را تحت بارهای الاستیک تحلیل و بر اساس نیازهای آیین نامه ای کنترل می کند. به کارگیری این ابزار در کنار الگوریتم های بهینه یابی کمک می کند تا بهترین راه حل برای طراحی سازه تان را به دست آورید.

بررسی ویژگی های طرح بهینه به دست آمده از فرایند جستجوی هوشمند خود می تواند روشی برای اکتشاف یک نگرش طراحی ابتکاری باشد؛ نگرشی که می تواند در غیاب الگوریتم جستجوی هوشمند نیز به ما در مسیر رسیدن به جواب بهینه کمک کند.

قدم 7: آموزش هوش مصنوعی به کمک OpenSees

بهره گیری از هوش مصنوعی در کنار مدل سازه ای، دسته دیگری از کاربردهای OpenSees محسوب می شود که طرفداران رو به رشدی دارد. هدف کلی یک مطالعه هوش مصنوعی، تولید مدیریت شده اطلاعات از پاسخ سازه ای و به کارگیری این اطلاعات در پیش بینی پاسخ آتی سازه است.

opensees-artificial-intelligence
opensees-customization

قدم 8: آموزش سفارشی سازی OpenSees

همانطور که در بخش های مختلف از معرفی نرم افزار OpenSees گفته ایم، امکان سفارشی سازی ابزارها و امکانات OpenSees یکی از دلایل مهم انتخاب این نرم افزار محسوب می شود. به همین دلیل، در این گام از مراحل یادگیری OpenSees به شما کمک می کنیم تا بتوایند به یکی از توسعه دهندگان OpenSees تبدیل شوید.

ضمیمه: منهای OpenSees

در کنار این گامهای برنامه ریزی شده، مطالبی نیز داریم که اگرچه در مسیر یادگیری OpenSees مؤثرند، با این حال در عنوان خود نام OpenSees را به همراه ندارند. موضوعات این بخش تقویت کننده و مکمل آموزش های اصلی مرتبط با OpenSees هستند.